Company In case that there are voting privileges, indicate the owner and percentage of the voting majority of shares.
ACISELSAN ACIPAYAM SELÜLOZ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur.
ADEL KALEMCİLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur.
ADESE GAYRİMENKUL YATIRIM A.Ş. 70.560.000,66 adet , %7
AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. Bulunmuyor
AG ANADOLU GRUBU HOLDİNG A.Ş. None.
AGESA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. Bulunmamaktadır
AKBANK T.A.Ş. -
AKÇANSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
AKDENİZ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. AKDENİZ GİRİŞİM HOLDİNG %15
AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. -
AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Hayır
AKIN TEKSTİL A.Ş. Yok
AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
AKMERKEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş. -
AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. -
AKSİGORTA A.Ş. Bulunmamaktadır
AKSU ENERJİ VE TİCARET A.Ş. A Grubu 1 Pay 15 Oy,
ALARKO CARRIER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
ALARKO GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
ALARKO HOLDİNG A.Ş. -
ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. Yoktur.
ALCATEL LUCENT TELETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. -
ALKİM ALKALİ KİMYA A.Ş. Şirket kuruluşunda Esas sözleşmemizde A, B, C ve D grubu hisselerin her oy için 100 oy hakkı mevcuttu, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu?nun ?Oyda İmtiyazlı Paylar? başlıklı 479(2) maddesi kapsamında, bir paya en çok on beş oy hakkı tanınabileceği ancak bu sınırlamanın haklı bir sebebin ispatlandığı veya kurumlaşmanın gerektirdiği durumlarda uygulanmayacağı belirtilmekteydi. Bu kapsamda şirket merkezinin bulunduğu yer Asliye Ticaret Mahkemesine, ilgili maddede düzenlenen sınırlamadan istisna tutulmak için açılan ihtiyati tedbir talepli dava reddedilmiş ve Yargıtay süresinde karar onanmıştır. Bu nedenle, A, B, C ve D grubu hisselerde Türk Ticaret Kanunu 479 (2) madde hükmü geçerli hale gelmiştir. Şirket Genel Kurullarında daima tüm hisse nevileri için 1 hisseye karşılık 1 oy hakkı kullandırılmıştır.
ALKİM KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Şirket kuruluşunda Esas sözleşmemizde A, B, C, D ve E grubu hisselerin her oy için 100 oy hakkı mevcuttu, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu?nun ?Oyda İmtiyazlı Paylar? başlıklı 479(2) maddesi kapsamında, bir paya en çok on beş oy hakkı tanınabileceği ancak bu sınırlamanın haklı bir sebebin ispatlandığı veya kurumlaşmanın gerektirdiği durumlarda uygulanmayacağı belirtilmekteydi Bu kapsamda şirket merkezinin bulunduğu yer Asliye Ticaret Mahkemesine, ilgili maddede düzenlenen sınırlamadan istisna tutulmak için açılan ihtiyati tedbir talepli dava reddedilmiş ve Yargıtay süresinde karar onanmıştır. Genel Kurul oylamasında tüm gruplara her bir paylarına bir oy hakkı kullandırılmıştır.
ALTIN YUNUS ÇEŞME TURİSTİK TESİSLER A.Ş. Yoktur.
ALTINYAĞ MADENCİLİK VE ENERJİ YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ There are no privileged shares.
ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SANAYİİ A.Ş. -
ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. -
ANADOLU ISUZU OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır.
ANATOLİA TANI VE BİYOTEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 5 oy hakkı vardır. B Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 1 oy hakkı vardır
ANEL ELEKTRİK PROJE TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. İmtiyazlı Pay Sahibi: Rıdvan Çelikel; İmtiyazlı oy oranı: %33,57; İmtiyazsız oy oranı: %20,12 Toplam oy oranı: %53,69
ARÇELİK A.Ş. -
ARD GRUP BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş. A Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 5 oy hakkı vardır. B Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 1 oy hakkı vardır.
ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur.
ARMADA BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Yoktur.
ARZUM ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır.
ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
ATA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
ATLANTİS YATIRIM HOLDİNG A.Ş.
ATLAS MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İmtiyazlı Pay Sahibi: Ayten ÖZTÜRK ÜNAL, 1,748 adet paya sahip olup oy oranı %74,45'dir
ATP TİCARİ BİLGİSAYAR AĞI VE ELEKTRİK GÜÇ KAYNAKLARI ÜRETİM PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş. Ata Holding A.Ş. 4.000.000 Adet A Grubu imtiyazlı paya sahiptir. Ata Hoding A.Ş.'nin imtiyazlı paya ilişkin oy oranı : %37,38'dir.
A.V.O.D. KURUTULMUŞ GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. A Grubu Paylarda 1 pay 15 oy hakkı bulunmaktadır. Nazım Torbaoğlu İmtiyazlı Pay Oranı %24,62, Burak Kızak İmtiyazlı Pay Oranı %24,62
AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
AVRASYA PETROL VE TURİSTİK TESİSLER YATIRIMLAR A.Ş. -
AVRUPA YATIRIM HOLDİNG A.Ş. A ve B grubu pay sahiplerinin her hisse için bir oy hakkı vardır.
AYDEM YENİLENEBİLİR ENERJİ A.Ş. Group A shareholders are privileged shares with a ratio of 59.57%.
AYEN ENERJİ A.Ş. Genel Kurul Toplantılarında A Gurubu Hissedarların bir adet pay karşılığı 15 / A Gurubu dışındaki hissedarların 1 adet pay karşılığı 1 oy hakkı bulunmaktadır.
AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.
AYGAZ A.Ş. -
BAGFAŞ BANDIRMA GÜBRE FABRİKALARI A.Ş. A grubu pay sahipleri Genel Kurul Toplantılarında her A grubu pay için ayrıca 10 (on) oy hakkına sahiptirler. Böylelikle her imtiyazlı A grubu payın 11 (onbir) oyu bulunmaktadır.
BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Şirketin sermayesini temsil eden (A), (B) ve (C) grubu olmak üzere üç pay grubu bulunmaktadır. Şirket sermayesinin; %0,28 oranı (A) grubu nama yazılı pay sahiplerinden, %0,81 oranı (B) grubu hamiline yazılı pay sahiplerinden ve %98,91 oranı (C) grubu hamiline yazılı pay sahiplerinden oluşmaktadır. Şirket Esas Sözleşmesinin 8. Ve 19. Maddeleri gereği; (A) grubu pay sahipleri, yönetim kurulu üye seçiminde çoğunluk aday gösterme ve genel kurul toplantılarında belirli kararların A grubu pay sahiplerinin olumlu oyu olmadan alınamaması olmak üzere iki çeşit imtiyaza sahiptir. Benzer şekilde belirtilen Esas Sözleşme hükümleri dahilinde (B) grubu pay sahipleri de, yönetim kurulu üye seçiminde aday gösterme ve genel kurul toplantılarında belirli kararların B grubu pay sahiplerinin olumlu oyu olmadan alınamaması olmak üzere iki çeşit imtiyaza sahiptir. Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantılarında hazır bulunan pay sahiplerinden (A) Grubu pay sahiplerinin her bir pay için 15 (on beş) oyu diğer grup pay sahiplerinin her bir hisse için 1 (bir) oyu vardır.
BALATACILAR BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
BANTAŞ BANDIRMA AMBALAJ SANAYİ TİCARET A.Ş. Fikret ÇETİN %13,95, Adnan ERDAN %12,83, Muammer BİRAV %0,69, Emine Sevgi BİRAV %6,65, Mutlu HASEKİ %6,65
BANVİT BANDIRMA VİTAMİNLİ YEM SANAYİİ A.Ş. --
BAREM AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
BAŞKENT DOĞALGAZ DAĞITIM GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. A ve B Grubu payların Yönetim Kurulu seçiminde aday gösterme imtiyazı bulunmaktadır. A Grubu 1.000.000,B Grubu 1.000.000
BAŞTAŞ BAŞKENT ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
BATIÇİM BATI ANADOLU ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş. İmtiyazlı hisseler hamiline dir .
BATISÖKE SÖKE ÇİMENTO SANAYİİ T.A.Ş. Yoktur.
BAYRAK EBT TABAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. TURGUT BAYRAK %8.83 - İLKER ARABACI %0.22 (A Grubu pay sahipleri her bir pay için 5 oy hakkına sahiptir.)
BERA HOLDİNG A.Ş. Yok
BERKOSAN YALITIM VE TECRİT MADDELERİ ÜRETİM VE TİCARET A.Ş. Memet Aldıkaçtı %8,13 ; Enis Aldıkaçtı %3,75 ; Meltem Vanlı %0,38 ; Hadiye Aldıkaçtı %0,33 ; Merve Aldıkaçtı %0,33
BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İmtiyazlı pay sahibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği'dir. Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul toplantılarında hazır bulunan A Grubu hissedarların veya vekillerinin, her bir hisse için 15 (onbeş) oy hakkı bulunmaktadır. Oy oranı %94'tür.
BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Genel Kurul toplantılarında A ve B grubu her bir payın 15 oy hakkı vardır. C grubu bir payın bir oy hakkı vardır. Ancak, TTK?nun 479. madde uyarınca, esas sözleşmenin değiştirilmesi için yapılan genel kurul toplantılarında, her payın sadece bir oy hakkı vardır.
BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. -
BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. -
BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
BİRLİK MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ İŞLETMESİ A.Ş. 0
BİZİM TOPTAN SATIŞ MAĞAZALARI A.Ş. Hayır
BMS BİRLEŞİK METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
BMS ÇELİK HASIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
BOĞAZİÇİ BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Şirket çalışanları ve diğer menfaat sahiplerinin toplantılara katılması kısıtlanmamıştır.
BORUSAN MANNESMANN BORU SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (A) grubu hisselerin olağan ve olağanüstü toplantılarda 5?er oy hakkı vardır. Ancak Türk Ticaret Kanununun oyda imtiyazı düzenleyen 479. madde hükümleri saklıdır.
BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Yoktur.
BOSCH FREN SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. "Ana sözleşme 8. maddesi ile ?A? ve ?B? Grubu hisse senetlerine 14.maddeye göre kullanılmak üzere 13. maddenin son paragrafında görüldüğü şekil ve surette , sadece Yönetim Kurulu Üyelerinin seçiminde imtiyaz hakkı tanınmıştır."
BOSSA TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ T.A.Ş. -
BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. None
BURÇELİK BURSA ÇELİK DÖKÜM SANAYİİ A.Ş. İmtiyaz bulunmamaktadır.
BURÇELİK VANA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İmtiyaz bulunmamaktadır.
BURSA ÇİMENTO FABRİKASI A.Ş. Yoktur.
CARREFOURSA CARREFOUR SABANCI TİCARET MERKEZİ A.Ş. There are no votes with preferential rights.
CASA EMTİA PETROL KİMYEVİ VE TÜREVLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.
CEO EVENT MEDYA A.Ş. Yeni ve Eski Medya Reklam Ajansı A.Ş,%79.83
COCA-COLA İÇECEK A.Ş. -
CONSUS ENERJİ İŞLETMECİLİĞİ VE HİZMETLERİ A.Ş.
COSMOS YATIRIM HOLDİNG A.Ş.
CREDITWEST FAKTORİNG A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur. Ancak, Yönetim Kurulu üyelerinin yarıdan bir fazlasının A grubu pay sahiplerinin göstereceği adaylar arasından seçilmesi imtiyazı bulunmaktadır.
ÇAN2 TERMİK A.Ş. -
ÇELEBİ HAVA SERVİSİ A.Ş. -
ÇELİK HALAT VE TEL SANAYİİ A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
ÇEMAŞ DÖKÜM SANAYİ A.Ş. Yoktur
ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur
ÇİMBETON HAZIRBETON VE PREFABRİK YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İzmir Çimento Fabrikası Türk A.Ş- %91,63
ÇİMENTAŞ İZMİR ÇİMENTO FABRİKASI T.A.Ş. -
ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Bulunmuyor
ÇUHADAROĞLU METAL SANAYİ VE PAZARLAMA A.Ş. A gruba pay sahiplerinde yönetim kurulu seçimi hariç oyda imtiyaz Esas Sözleşmenin 18. Maddesi kapsamında bulunmaktadır. İmtiyazlı pay sahipleri Murat Ruhi Çuhadaroğlu %39, Halil Nejat Çuhadaroğlu %39, Sevim Çuhadaroğlu %11 oy oranları bulunmaktadır.
DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim kuruluna aday göstermede imtiyaz. Kar dağıtımında imtiyaz. İhraççının esas sözleşmenin 18. Maddesine göre; Şirketin iflastan başka bir sebepten infisahı veya tasfiyesi halinde, Şirket borçları ödendikten sonra kalan mevcudun %15?i (A) grubu pay sahiplerine ödenir.
DAGİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
DAP GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş. Ziya Yılmaz, %72,1459
DARDANEL ÖNENTAŞ GIDA SANAYİ A.Ş.
DATAGATE BİLGİSAYAR MALZEMELERİ TİCARET A.Ş. Yok
DEĞER VARLIK KİRALAMA A.Ş.
DEMİSAŞ DÖKÜM EMAYE MAMÜLLERİ SANAYİ A.Ş. Yoktur.
DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Erdal Kılıç A Grubu Nama % 40,85, Ramadan Kumuva A Grubu Nama % 27,24
DENİZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
DERİMOD KONFEKSİYON AYAKKABI DERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
DERLÜKS YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Yoktur.
DESA DERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Şirketimizin sermayesi A ve B grubu paylara bölünmüştür. A grubu paylar 1 (bir) hisse karşılığı 15 (onbeş), diğer paylar 1 (bir) hisse karşılığı 1 (bir) oy hakkına sahiptir.
DESPEC BİLGİSAYAR PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş. Yok
DEVA HOLDİNG A.Ş. Group A and B privileged shares have a voting right ten times the voting right of Group C shares in terms of right of voting.
DİNAMİK ISI MAKİNA YALITIM MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul toplantılarında hazır bulunan (A) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay icin 15 (Onbeş) oy hakkı, (B) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir payicin 1 (Bir) oy hakkı vardır. Yönetim Kurulu üyelerinin en fazla yarısı (A) grubu pay sahiplerinin çoğunluğunun göstereceği adaylar arasından Genel Kurul tarafından seçilir. Yönetim Kurulu üye sayısının tek sayı olarak belirlenmesi halinde, (A) grubu pay sahiplerinin çoğunluğunun göstereceği adaylar arasından seçilecek üye sayısı, Yönetim Kurulu üye sayısının yarısına tekabül eden küsuratlı sayının aşağı doğru en yakın tam sayıya yuvarlanması suretiyle tespit edilir. Genel Kurul'da Şirketin tasfiyesi kararı alınması durumunda, bu karar (A) grubu pay sahiplerinin ayrıca yapacakları hususi bir toplantıda onaylanmadıkça geçerli olmaz. Tasfiye memurları A Grubu pay sahiplerinin göstereceği adaylar arasından Genel Kurulca seçilir. (A) grubu payların Yönetim Kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı, Genel Kurul toplantılarında oy hakkı imtiyazı, tasfiye kararı alınmasında imtiyazı vardır. (B) Grubu hamiline yazılı paylara ise özel bir hak veya imtiyaz tanınmamıştır. Sermayede Metin Akdaş 1.440.000 adet 1 TL nominal tutarlı A grubu imtiyazlı paya sahiptir. Göksel Gürpınar 960.000 adet 1 TL nominal tutarlı A grubu imtiyazlı paya sahiptir. İmtiyazlı paylar, Genel Kurul'da 15 kat oy hakkına sahiptir.
DİRİTEKS DİRİLİŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
DO & CO AKTIENGESELLSCHAFT
DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. Yoktur.
DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
DOĞU ARAS ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. A ve B grubu payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday göstermede 5'er oy imtiyazı mevcuttur.
DOĞUSAN BORU SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. yok
DOĞUŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Şirketimiz hisseleri A ve B grubu olarak ikiye ayrılmıştır. Şirket esas sözleşmesinde (A) Grubu Payların Yönetim Kurulu Üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazları vardır. Şirketimiz paylarını ellerinde bulunduran pay sahiplerinin her pay için bir oy hakları bulunmaktadır. Bunun dışında Şirketimizde pay sahiplerine ayrıcalık tanıyan herhangi bir imtiyaz bulunmamaktadır.
DOĞUŞ OTOMOTİV SERVİS VE TİCARET A.Ş. There are no privileged shares.
DÖKTAŞ DÖKÜMCÜLÜK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Yoktur.
DURAN DOĞAN BASIM VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. -
DYO BOYA FABRİKALARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Şirket esas sözleşmesinin 20?nci maddesine göre ?Olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarında (A) grubu nama yazılı paylar sahiplerine (3?er) oy bahşeder. Türk Ticaret Kanunu ve sair ilgili mevzuatın amir hükümleri saklıdır.(B) grubu hamiline yazılı paylar sahiplerine (1?er) oy bahşeder.?
ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. -
E-DATA TEKNOLOJİ PAZARLAMA A.Ş.
EDİP GAYRİMENKUL YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş. In accordance with Article 5 of our Articles of Association, holders of Group A registered shares have 10 votes and holders of Group B bearer shares have 1 vote at the General Assembly meetings.
EGE GÜBRE SANAYİİ A.Ş. Şirket ana sözleşmesinin 16/b maddesine göre, genel kurul toplantılarında A grubu hisseler üçer oy hakkına sahiptir.
EGE PROFİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Yoktur
EGE SERAMİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur.
EGEPLAST EGE PLASTİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. -
EİS ECZACIBAŞI İLAÇ SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
EKİZ KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
ELİTE NATUREL ORGANİK GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Bulunmamaktadır
EMEK ELEKTRİK ENDÜSTRİSİ A.Ş. Yoktur
EMİNİŞ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 25.336.991.900 A Group shares of Ministry of Environment and Urbanisation Housing Development Administration (6.67%)
ENERJİSA ENERJİ A.Ş. N/A
ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. -
ENSARİ DERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
ERBOSAN ERCİYAS BORU SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. -
ERCİYAS ÇELİK BORU SANAYİ A.Ş. -
EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI T.A.Ş. Privatization Administration / 0.0% / One share of certificate, issued to the bearer amounting to one kurus.
ERSAN ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ VE GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş. -
ERSU MEYVE VE GIDA SANAYİ A.Ş. -
ESCAR FİLO KİRALAMA HİZMETLERİ A.Ş. Şirket Esas Sözleşmesi?nin 8. maddesine göre (A) Grubu payların temsil ettiği sermayenin, Şirket?in çıkarılmış sermayesinin en az %10?unu temsil etmeye devam ediyor olması şartıyla, Şirketin en az 5 kişiden oluşacak yönetim kurulu üyelerinin yarısı (A) grubu pay sahipleri tarafından gösterilecek adaylar arasından seçilir. Esas özleşme'nin 11. maddesine göre yapılacak olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarında A grubu pay sahiplerinin 5 oy hakkı vardır. Şirketin ana ortakları Efrayim Kebudi, Daryo Kebudi, Azra Kebudi, Betina Halyo ve Nora Karakaş olup, söz konusu ortaklardan Efrayim Kebudi şirket sermayesinin %23,92?sine, Daryo Kebudi %23,92?sine, Azra Kebudi %23,92?sine, Betina Halyo %3,99?una ve Nora Karakaş %3,99?una sahip olup, bununla birlikte sahip oldukları imtiyazlı A grubu nama yazılı paylar ile birlikte oy haklarının; Efrayim Kebudi %30?una, Daryo Kebudi %30?una, Azra Kebudi %30?una, Betina Halyo %5?ine ve Nora Karakaş %5?ine sahiptir.
ESCORT TEKNOLOJİ YATIRIM A.Ş. .
ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. In accordance with the relevant article of the Company's Articles of Association, for Group A share certificates, each share has 5 voting rights at the general assembly. For Group B share certificates, each share has 1 voting right at the general assembly
ETİLER GIDA VE TİCARİ YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
EURO KAPİTAL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yönetim Kurulu Üye seçiminde A grubu paylar 1.000 oy hakkına sahiptir
EURO MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yönetim Kurulu Üye seçiminde A grubu paylar 1.000 oy hakkına sahiptir.
EURO TREND YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yönetim Kurulu Üye seçiminde A grubu paylar 1.000 oy hakkına sahiptir.
EURO YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Yönetim Kurulu Üye seçiminde imtiyaz bulunmaktadır.
EUROPAP TEZOL KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Esas sözleşmenin 16/c maddesi uyarınca, olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarında hazır bulunan A grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 5 (Beş) oy hakkı, B grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 1 (Bir) oy hakkı, vardır.
EUROPEN ENDÜSTRİ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
FADE GIDA YATIRIM SANAYİ TİCARET A.Ş. Yoktur
FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur.
FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş. Paylar (A) ve (B) olarak iki gruba ayrılmıştır. (A) grubu payların tamamı nama yazılıdır. (A) grubu nama yazılı paylar hiç bir şekilde hamiline yazılı hale dönüştürülemez. (A) Grubu paylar, malikine işbu Esas Sözleşmenin 12.maddesinde öngörüldüğü şekilde, Şirket?in 9 (dokuz) kişilik Yönetim Kurulu üyeliğinden 6 (altı) adedini aday gösterme hakkı verir. Bu nedenle, 9 (dokuz) kişilik Şirket Yönetim Kurulunun 6 (altı) üyesi, (A) grubu pay sahibinin göstereceği adaylar arasından, Genel Kurul tarafından seçilecektir. Ayrıca Genel Kurulda işbu Esas Sözleşmenin 22. maddesinde (a) - (k) bendleri arasında (a ve k dahil) bahsedilen konularda karar alınabilmesi için, (A) grubu paylar malikinin olumlu oyu aranacaktır.Şirket paylarının; %10,36'sına tekabül eden 10.250.000 (Onmilyonikiyüzellibin) adedi (A) grubu hisselerin tamamı Fenerbahçe Spor Kulübü'ne aittir.
FLAP KONGRE TOPLANTI HİZMETLERİ OTOMOTİV VE TURİZM A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. (A) group shareholders have 15 voting rights for each share, and (B) group shareholders have 1 voting right for each share in the company's ordinary and extraordinary general assembly meetings.
FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş. -
FORMET METAL VE CAM SANAYİ A.Ş. -
FRİGO-PAK GIDA MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
GALATA WIND ENERJİ A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. A Grubu paylar şirket sermayesinin %25 ini oluşturmakta olup 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu Üye sayısının 6'sını aday gösterme hakkına sahiptir. B grubu paylar sermayenin %75'ini oluşturmakta olup imtiyaz bulunmamaktadır.
GARANTİ FAKTORİNG A.Ş. -
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yönetim Kurulu üyelerinin seçiminde (A) grubu nama yazılı payların her biri 1.000.000 (Birmilyon) oy hakkına sahiptir. 30.06.2021 tarihinde yapılan genel kurul toplantısında hazır bulunanlar listesinde imtiyazlı pay sahibi Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.?nin pay sayısı 113.912,518 adet, oy hakkı oranı %99,97'dir.
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. -
GEDİZ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Gediz Madencilik A.Ş. %39,67
GELECEK VARLIK YÖNETİMİ A.Ş. -
GEN İLAÇ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Şirket sermayesi A grubu ve B grubu paylardan oluşmaktadır. Şirket Esas Sözleşmesi?nin Genel Kurul başlıklı 10. Maddesi uyarınca A grubu payların genel kurulda her bir pay için beş oy hakkı B grubu payların ise her bir pay için bir oy hakkı bulunmaktadır. Ayrıca, Esas Sözleşmenin 7. Maddesi uyarınca (A) grubu pay sahipleri Yönetim kurulu üye seçiminde (B) Grubu pay sahiplerine göre imtiyaz sahibidir. Son durum itibariyle, 300.000.000 TL olan şirket sermayesinin nominal 55.000.000 TL?lik kısmı (A) grubu imtiyazlı pay olup, tamamı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Abidin Gülmüş?e aittir. İmtiyazlı (A) Grubu payların sermayeye oranı yaklaşık %53?tür
GENTAŞ DEKORATİF YÜZEYLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Bulunmamaktadır.
GERSAN ELEKTRİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Yoktur.
GEZİNOMİ SEYAHAT TURİZM TİCARET A.Ş.
GİMAT MAĞAZACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. A Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 5 oy hakkı vardır. B Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 1 oy hakkı vardır.
GLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur.
GLOBAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. In accordance with Article 6 of the Articles of Association, the shares representing the company's capital are divided into four groups. (A), (D) and (E) Group shares carry privileged voting rights, and Group (C) shares that are traded on the stock exchange have no privileges. Grou A Number: 20 Percentage: %0,00000003 / Group D Number: 1.000.000 Percentage: %0,0015385 / Group E Number: 1.500.000 Percentage: %0,0023077
GOODYEAR LASTİKLERİ T.A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır.
GÖLTAŞ GÖLLER BÖLGESİ ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. GÖLYATIRIM HOLDİNG A.Ş. 31,62%
GÖZDE GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
GSD DENİZCİLİK GAYRİMENKUL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
GSD HOLDİNG A.Ş. Bulunmamaktadır.
GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş. -
GÜLER YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır.
GÜR-SEL TURİZM TAŞIMACILIK VE SERVİS TİCARET A.Ş.
HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG A.Ş. Irrelevant
HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. A Grubu payların yönetim kuruluna aday göstermede imtiyaz hakkı bulunuyor. İmtiyaz hakkı veren A Grubu Pay sahipleri ise ; T. Halk Bankası A.Ş. / Halk Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. / Halk Finansal Kiralama A.Ş.
HATEKS HATAY TEKSTİL İŞLETMELERİ A.Ş. Yoktur.
HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Katılım ile ilgili herhangi bir kısıt bulunmamaktadır
HEDEF HOLDİNG A.Ş. Katılım ile ilgili herhangi bir kısıt bulunmamaktadır
HEKTAŞ TİCARET T.A.Ş. None
HİTİT BİLGİSAYAR HİZMETLERİ A.Ş.
HUB GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. MV Holding A.Ş. %0,45, Inveo Yatırım Holding A.Ş. %0,45, Ersin Refik Pamuksüzer %0,10
HUN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİM A.Ş. A grubu nama yazılı payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı ve olağan/olağanüstü genel kurul toplantılarında her bir A Grubu pay sahibine veya vekiline 5 (beş),(B) Grubu pay sahibine veya vekiline 1 (bir) oy hakkı verme imtiyazı bulunmaktadır.
HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. -
ICBC TURKEY BANK A.Ş. There are no voting privileges but there are privileges in the structure of the Board of Director, in the election of the member of Board and in the election of liquidator. 860.000.000.-TL of our total capital, which is 602.000.000.-TL consist of A Group shares and 258.000.000.-TL B Group shares.
INVEO YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin seçiminde (A) grubu hisse senetlerinin her biri 15 (Onbeş), (B) grubu hisse senetlerinin her biri 1 (Bir) oy hakkına sahiptir.
INVESTCO HOLDİNG A.Ş.
IŞIK PLASTİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET PAZARLAMA A.Ş. Bulunmamaktadır
IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş. A grubu payların sermayedeki oranı yüzde 0,47, oy hakkı oranı yüzde 6,63'dür.
İDEAL FİNANSAL TEKNOLOJİLER VE DANIŞMANLIK A.Ş. A Grubu payların beher pay başına 15(onbeş) oy hakkı bulunmaktadır.
İDEALİST GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
İHLAS EV ALETLERİ İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur.
İHLAS GAYRİMENKUL PROJE GELİŞTİRME VE TİCARET A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır.
İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. İhlas Yayın Holding A.Ş. %75.00, İhlas Holding A.Ş. %20.00, Ahmet Mücahid Ören %5.00
İHLAS HABER AJANSI A.Ş. İhlas Yayın Holding A.Ş. %75.00, İhlas Gazetecilik A.Ş. %25.00
İHLAS HOLDİNG A.Ş. Ahmet Mücahid Ören %100
İHLAS YAYIN HOLDİNG A.Ş. İhlas Holding A.Ş.-%80/Ahmet Mücahid Ören-%20
İMAŞ MAKİNA SANAYİ A.Ş.
İNDEKS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yok
İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Sibel GÖKALP %1
İNTEMA İNŞAAT VE TESİSAT MALZEMELERİ YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. -
İPEK DOĞAL ENERJİ KAYNAKLARI ARAŞTIRMA VE ÜRETİM A.Ş. Oydaimtiyaz bulunmamaktadır
İSKENDERUN DEMİR VE ÇELİK A.Ş. Privatization Administration / 0.0% / Two thousand share of certificate, issued to the bearer amounting to twenty Turkish Lira
İŞ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. (A) grubu pay sahiplerinin Yönetim Kurulu üyelerini aday gösterme ve ana sözleşmede yapılacak değişiklikler için muvafakatının aranması imtiyazı bulunmaktadır. A grubu pay sahiplerinin 600.000.000 adet oy hakkı bulunmaktadır.
İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
İŞ GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Şirketimizde oy haklarında imtiyaz bulunmamaktadır.
İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Voting rights do not incorporate any privileges. However, holders of Class A shares enjoy privileges solely to nominate six members of the Board of Directors.
İŞ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. A grubu pay sahiplerinin yönetim kurulu üye seçiminde 1.000.000 adet oy hakkı bulunmaktadır.
İŞBİR HOLDİNG A.Ş.
İŞBİR SENTETİK DOKUMA SANAYİ A.Ş. -
İTTİFAK HOLDİNG A.Ş. 20.000.000, %5,21
İZ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. 2.150.000 adet A grubu pay sahibi / Pay Oranı %14,53 / Oy Oranı %71,84
İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş. -
İZMİR FIRÇA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Orhan Dilberoğlu ve Natan Kohen. Toplam 375.000 %2,22
JANTSA JANT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A GRUBU PAY SAHİPLERİNİN 1 HİSSESİ 15 OY HAKKINA SAHİPTİR.
KAFEİN YAZILIM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş. Ali Cem Kalyoncu %40,48
KALEKİM KİMYEVİ MADDELER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
KAPLAMİN AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A ve B grubu paylar 15 (onbeş) oy hakkına sahiptir.
KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A ve B grubu payların herbirinin 15 oy hakkı bulunmaktadır.
KARSAN OTOMOTİV SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır.
KARSU TEKSTİL SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur.
KARTAL YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİM A.Ş. A grubu nama yazılı payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı ve olağan/olağanüstü genel kurul toplantılarında her bir A Grubu pay sahibine veya vekiline 5 (beş),(B) Grubu pay sahibine veya vekiline 1 (bir) oy hakkı verme imtiyazı bulunmaktadır.
KARTONSAN KARTON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. None.
KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A Grubu pay sahiplerinin Yönetim Kurulu adaylarının yarısını aday gösterme imtiyazı bulunmaktadır.
KENT GIDA MADDELERİ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur
KEREVİTAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.
KIZILBÜK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur. Ancak, A Grubu pay sahiplerinin sadece Yönetim Kurulu üye seçiminde aday gösterme konusunda imtiyazları vardır
KİLER HOLDİNG A.Ş.
KİMTEKS POLİÜRETAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İmtiyazlı Pay Miktarı: 33.000.000 TL- İmtiyazlı Payların Oy Haklarına İlişkin Açıklama: A grubu imtiyazlı pay sahiplerine her bir pay 5 oy hakkına sahiptir.
KLİMASAN KLİMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Metalfrio Soğutma San Tic A.Ş. (A)-68,4%,(B)-13,76%,(C)-13,76%
KOCAER ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
KOÇ HOLDİNG A.Ş. Koç Holding shares have been divided into two groups as Group A and B. Each registered Group A share is entitled to 2 voting rights at the General Assembly Meeting. However, for decisions concerning the amendment to the Articles of Association or filing a lawsuit of acquaintance and responsibility, all shares have 1 (one) right to vote. Temel Ticaret ve Yatırım A.Ş. owns all of Group A shares which correspond to %42.23 of the total voting rights. Current shareholder structure is available in the annual report.
KOLEKSİYON MOBİLYA SANAYİ A.Ş. A Grubu payların oyda imtiyazı mevcut olup (A) Grubu 1 pay 5 (beş) oy hakkına sahiptir. (B) Grubu payların oyda imtiyazı bulunmamaktadır.
KONFRUT GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur
KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş. -
KONYA ÇİMENTO SANAYİİ A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur.
KONYA KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İmtiayzlı Pay sahibi Bera Holding A.Ş olup,30.000.000 adet A grubu imtiyazlı paya sahiptir.Bir pay 5 oy hakkı içermektedir.
KORAY GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Esas sözleşme uyarınca Şirket?in sermayesini temsil eden payların 20.400.000 adedi A Grubu (imtiyazlı)nama yazılı, 19.600.000 adedi ise B Grubu (imtiyazsız) hamiline yazılı paylardan oluşmaktadır. A grubu nama yazılı payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı olup paylara tanınmış başka bir imtiyaz bulunmamaktadır. Söz konusu İmtiyaza sahip A Grubu Payların toplam oy oranı oranı %51'dir.
KORDSA TEKNİK TEKSTİL A.Ş. -
KOROPLAST TEMİZLİK AMBALAJ ÜRÜNLERİ SANAYİ VE DIŞ TİCARET A.Ş.
KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş. Oydaimtiyaz bulunmamaktadır
KOZA ANADOLU METAL MADENCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş. Oydaimtiyaz bulunmamaktadır.
KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Bulunmamaktadır
KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SANAYİ TİCARET A.Ş. Önder Nuranel, Kristal Gıda Dağ.ve Paz.A.Ş. Her bir pay için bir oy
KRON TELEKOMÜNİKASYON HİZMETLERİ A.Ş. Yok
KUŞTUR KUŞADASI TURİZM ENDÜSTRİ A.Ş.
KUVVA GIDA TİCARET VE SANAYİ YATIRIMLARI A.Ş.
KUYAŞ YATIRIM A.Ş. 0
KÜTAHYA PORSELEN SANAYİ A.Ş. Yoktur.
KÜTAHYA ŞEKER FABRİKASI A.Ş. A,B ve C grubu payların , yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı vardır.
LDR TURİZM A.Ş.
LİDER FAKTORİNG A.Ş. Oy hakkında imtiyaz yoktur. Ancak, A Grubu pay sahiplerinin sadece Yönetim Kurulu üye seçiminde aday gösterme konusunda imtiyazları vardır.
LİNK BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ YAZILIMI VE DONANIMI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantılarında hazır bulunan her bir (A / B) grubu hissedarların veya vekillerinin her bir hisse için on ve her bir (C) grubu hissedarların veya vekillerinin bir hisse için bir oy hakkı vardır.
LOGO YAZILIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. Yoktur.
LÜKS KADİFE TİCARET VE SANAYİİ A.Ş. 0
MAKİM MAKİNA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
MAKİNA TAKIM ENDÜSTRİSİ A.Ş. Yoktur
MANAS ENERJİ YÖNETİMİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır.
MARGÜN ENERJİ ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. In accordance with the relevant article of the Company's Articles of Association, for Group A share certificates, each share has 5 voting rights at the general assembly. For Group B share certificates, each share has 1 voting right at the general assembly
MARKA YATIRIM HOLDİNG A.Ş. ZEYNEP AŞKIN KORKMAZ %0.5
MARMARİS ALTINYUNUS TURİSTİK TESİSLER A.Ş. Oy hakkında imtiyaz bulunmamaktadır
MARSHALL BOYA VE VERNİK SANAYİİ A.Ş. -
MARTI GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. -
MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. YOK
MAVİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
MAZHAR ZORLU HOLDİNG A.Ş. Esas Sözleşme 21. Madde - Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul toplantılarında hazır bulunan her bir A Grubu pay sahibinin veya vekilinin sahip oldukları her A Grubu pay için Esas Sözleşme değişikliği hariç 2 (iki) oy hakkı vardır.
MEDİTERA TIBBİ MALZEME SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Esas sözleşmenin 12/ç maddesi uyarınca, ; olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarında hazır bulunan (A) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 5 (beş) oy hakkı, (B) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 1 (Bir) oy hakkı vardır.
MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İmtiyazlı Pay Miktarı: 3.786.649,71 TL- İmtiyazlı Payların Oy Haklarına İlişkin Açıklama: A grubu imtiyazlı pay sahiplerine her bir pay 15 oy hakkına sahiptir.%7,65
MENDERES TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
MEPET METRO PETROL VE TESİSLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. -
MERCAN KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Gültekin Okay Salgar - %33,38 / Berkin Salgar - %25,03 / Sinan Salgar - %25,03
MERİT TURİZM YATIRIM VE İŞLETME A.Ş. Yoktur.
MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
METEMTUR YATIRIM ENERJİ TURİZM VE İNŞAAT A.Ş. Yoktur.
METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş. -
METRO YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İmtiyazlı paylar; Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye ait olup, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçiminde A grubu payların herbiri 15 oy hakkında sahiptir. İmtiyazlı payların oy oranı %44,12'dir.
MİA TEKNOLOJİ A.Ş. A Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 5 oy hakkı vardır. B Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 1 oy hakkı vardır.
MİGROS TİCARET A.Ş. -
MİLPA TİCARİ VE SINAİ ÜRÜNLER PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
MİSTRAL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yoktur
MLP SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş. Only on the matters listed on the Articles of Association Article 18 (Qualified Matters Requiring Increased General Assembly Resolution Quorum), the affirmative votes of the shareholders holding at least 85% (eighty five per cent) of the capital represented by the Class A shares shall be required. Each Class A and Class B shares have only one voting right. However, on the matters listed on the Articles of Association Article 18 (Qualified Matters Requiring Increased General Assembly Resolution Quorum) are Class A shares are evaluated as priviliged. There are 88,229,127 Class A shares in total. Lightyear Healthcare B.V. holds 47%, Sancak İnşaat Turizm Nakliyat ve Dış Ticaret A.Ş. holds 24%, Muharrem Usta holds 14%, Hujori Financieringen B.V. holds 6%, Adem Elbaşı holds 5%, İzzet Usta holds 2%, Saliha Usta holds 1%, and Nurgül Dürüstkan Elbaşı holds 1% of Class A shares.
MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş.
MOBİLTEL İLETİŞİM HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Bulunmamaktadır.
MONDI OLMUKSAN KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. -
MONDİ TİRE KUTSAN KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. Yoktur.
NASMED ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ TİCARET A.Ş. A grubu pay sahiplerinin her bir pay karşılığında 5 (beş) oy hakkı bulunmaktadır. (esas sözleşme madde 10). Toplam 30 milyon TL nominal değerli A grubu payların tamamı, ortaklarımız Necip NASIR, Nuri NASIR, Servet NASIR ve Aslan NASIR eşit sayıda imtiyazlı paya (her biri 7,5 milyon TL nominal değerli paya) sahiptir.
NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş. In accordance with the relevant article of the Company's Articles of Association, for Group A share certificates, each share has 15 voting rights at the general assembly. For Group B share certificates, each share has 1 voting right at the general assembly.
NATURELGAZ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur.
NET HOLDİNG A.Ş. Yoktur.
NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. -
NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur
NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. -
NUROL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yoktur
OBASE BİLGİSAYAR VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİCARET A.Ş.
ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş. A Grubu payların imtiyazı bulunmaktadır. Abdulkadir Bahattin Özal ve Burak Altay imtiyazlı pay sahipleri olup, imtiyazlı paylar dahil toplam pay oranları sırasıyla %8,44 ve %18,54'dır.
ORÇAY ORTAKÖY ÇAY SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Ahmet ERDOĞAN (%15.12), Mehmet Erdoğan (%13,44), Fatih ERDOĞAN (%13,44)
ORGE ENERJİ ELEKTRİK TAAHHÜT A.Ş. Bulunmamaktadır.
ORMA ORMAN MAHSULLERİ İNTEGRE SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Ömer Zühtü Topbaş -- %0,22
OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş. Ostim Proje Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. %21,92, Ostim Vakfı %28,72 ve diger küçük pay oranlarına sahip ortakların oranı %49,29'dir.
OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş. -
OTTO HOLDİNG A.Ş.
OYAK ÇİMENTO FABRİKALARI A.Ş. None.
OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. -
OYAK YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 57.50 Adet A.Grubu Hisse -OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş- %86.40
OYLUM SINAİ YATIRIMLAR A.Ş. Olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarında hazır bulunan (A) ve (B) grubu pay sahiplerinin bir (1) pay karşılığı on (10) oy hakkı, (A) ve (B) grubu dışında kalan pay sahiplerinin bir (1) pay karşılığı bir (1) oy hakkı vardır.
ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
ÖZDERİCİ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yoktur.
ÖZERDEN PLASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Ana sözleşmenin 8. 13. ve 20. Maddelerinde ifade edildiği üzere (A) grubu payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı, genel kurul toplantılarında oy hakkı imtiyazı (on beş oy), tasfiye kararı alınmasında ve tasfiye memurlarını aday gösterme imtiyazı vardır. (B) Grubu hamiline yazılı paylara ise özel bir hak veya imtiyaz tanınmamıştır. Şirket sermayesinin %22,26 sı imtiyazlı paylardan oluşmaktadır.
PAMEL YENİLENEBİLİR ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. PAMUKOVA ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ %87,02
PANELSAN ÇATI CEPHE SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
PANORA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Mevcut değil
PAPİLON SAVUNMA TEKNOLOJİ VE TİCARET A.Ş. -
PARDUS GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
PARSAN MAKİNA PARÇALARI SANAYİİ A.Ş. Bulunmamaktadır.
PASİFİK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Fatih ERDOĞAN, Abdulkerim FIRAT, Mehmet ERDOĞAN : Her bir pay sahibinin imtiyazlı paylardaki oranı eşit olup %33.33 tür.
PC İLETİŞİM VE MEDYA HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.
PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş. -
PEKER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
PENGUEN GIDA SANAYİ A.Ş. Gençoğlu Holding A.Ş. %1,99-Orhan Ümit Gençoğlu %0,13-Turhan Gençoğlu %0,13
PENTA TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ DAĞITIM TİCARET A.Ş. -
PERA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. --
PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. Şirket sermayesi A ve B grubu paylara bölünmüştür. A grubu paylar nama, B grubu paylar hamiline yazılıdır.Olağan ve olağan üstü genel kurul toplantılarında hazır bulunan (A) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 15 (Onbeş) oy hakkı, (B) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 1 (Bir) oy hakkı vardır.
PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş. The Privatization Administration is the shareholder of C group privileged share. It has 1 share and 1 voting right.
PETROKENT TURİZM A.Ş. -
PINAR ENTEGRE ET VE UN SANAYİİ A.Ş. Esas sözleşmenin 19 uncu maddesi uyarınca, A grubu paylara 3'er, B grubu paylara 1 'er oy bahşedilmiştir.
PINAR SU VE İÇECEK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur
PINAR SÜT MAMULLERİ SANAYİİ A.Ş. Yoktur.
PLASTİKKART AKILLI KART İLETİŞİM SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A-B-C grup hisselerinde 1- 15 oy hakkı vardır
POLİSAN HOLDİNG A.Ş. Yok
POLİTEKNİK METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A grubu her bir payın 15 oy hakkı vardır.
PRİZMA PRES MATBAACILIK YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Metin Kuru %28,82, Raşit Kuru %22,05
QNB FİNANS FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. Yoktur
QNB FİNANSBANK A.Ş. -
QUA GRANITE HAYAL YAPI VE ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. Ali Ercan - %74,05
RAİNBOW POLİKARBONAT SANAYİ TİCARET A.Ş. FATİH MEHMET AKBEYAZ:500.000, HÜSEYİN YÜCEL: 360.000, EKREM AKBEYAZ:240.000, SELAHATTİN YÜCEL: 200.000, FATİH YÜCEL: 200.000, AKGÜL AKBEYAZ: 100.000, CENNETİ MUALLA YÜCEL: 100.000, CEREN YÜCEL: 100.000, ALAATTİN YÜCEL: 100.000, EMRE YÜCEL: 100.000
RAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Yoktur
RAY SİGORTA A.Ş. None
REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. A Grubu payların yönetim kurulu üye seçiminde aday göstermede imtiyazları bulunmaktadır.
REYSAŞ TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK TİCARET A.Ş. A ve B Grubu payların yönetim kurulu üye seçiminde aday göstermede imtiyazları bulunmaktadır.
RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamaktadır.
RODRİGO TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Bekir KÜÇÜKDOĞAN -%64,77
ROYAL HALI İPLİK TEKSTİL MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
RTA LABORATUVARLARI BİYOLOJİK ÜRÜNLER İLAÇ VE MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. Şirket sermayesi A ve B grubu paylara bölünmüştür. A grubu paylar nama, B grubu paylar hamiline yazılıdır.Olağan ve olağan üstü genel kurul toplantılarında hazır bulunan (A) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 15 (Onbeş) oy hakkı, (B) grubu pay sahiplerinin veya vekillerinin her bir pay için 1 (Bir) oy hakkı vardır.
RUBENİS TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş.
SAFKAR EGE SOĞUTMACILIK KLİMA SOĞUK HAVA TESİSLERİ İHRACAT İTHALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İmtiyazlı Pay grubu sahipleri : Abdi MERTTÜRK %12,31 imtiyazlı payların oranı, imtiyazlı payların oy hakkı %67,80.
SAN-EL MÜHENDİSLİK ELEKTRİK TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A grubu imtiyazlı paylar bulunmaktadır.ARES YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş toplam da 142.867,823 adet imtiyazlı pay bulunmaktadır.
SANİFOAM ENDÜSTRİ VE TÜKETİM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. Yıldırım ULKAT, Yönetim Kurulu seçimi ve oyda imtiyaz, İmtiyaz oranı 15, imtiyazlı hisse oranı (% 14,22)
SANKO PAZARLAMA İTHALAT İHRACAT A.Ş. % 8,70
SARAY MATBAACILIK KAĞITÇILIK KIRTASİYECİLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. İmtiyazlı Pay Miktarı: 3.000.000,00.-TL Sermayeye tekabül eden 45.000.00 adet A grubu imtiyazlı hisse olup, Genel kurulda A grubu imtiyazlı pay sahiplerine her bir pay 15 oy hakkına sahiptir.
SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yoktur.
SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş. -
SAY YENİLENEBİLİR ENERJİ EKİPMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Erkan Güldoğan %46,54, Ercan Güldoğan %41,21
SEKURO PLASTİK AMBALAJ SANAYİ A.Ş. 0
SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul toplantılarında, A Grubu hisseye sahip ortakların, 1 hisse karşılığı 10, A Grubu hisseye sahip ortaklar dışı ortakların, 1 hisse karşılığı 1 oy hakkı vardır
SELÇUK GIDA ENDÜSTRİ İHRACAT İTHALAT A.Ş. (A) grubu pay, sahibine veya vekiline 15(onbeş) ve her bir (B) grubu pay sahibine 1(bir) oy hakkı verir. Medusa Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Oy Hakkı Oranı % 23,43 , Eliya Alharal Oy Hakkı Oranı % 0,59
SELVA GIDA SANAYİ A.Ş. 8,33%
SENKRON SİBER GÜVENLİK YAZILIM VE BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ A.Ş. BÜLENT ÇOBANOĞLU %9.56
SERVET GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
SEYİTLER KİMYA SANAYİ A.Ş. NAMIK KEMAL GÖKALP, Her bir pay için 15 oy hakkı.
SİLVERLİNE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş. İbrahim ATAY % 16,49 Ceren ATAY % 0,26 Eren ATAY % 0,26
SİNPAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
SMART GÜNEŞ ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
SMARTİKS YAZILIM A.Ş. Mad Yazılım ve Teknoloji Yatırımları Anonim Şirket %49.79, Serkan Karahanoğlu %1.95
SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş.
SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş. 0
SÖNMEZ PAMUKLU SANAYİİ A.Ş. 0
SUMAŞ SUNİ TAHTA VE MOBİLYA SANAYİ A.Ş.
SUN TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
SUWEN TEKSTİL SANAYİ PAZARLAMA A.Ş.
ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. Yoktur.
ŞEKER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
ŞEKERBANK T.A.Ş. None
ŞOK MARKETLER TİCARET A.Ş. None
TAT GIDA SANAYİ A.Ş. Yoktur.
TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG A.Ş. There are no privileged shares of TAV Airports Holding.
TEK-ART İNŞAAT TİCARET TURİZM SANAYİ VE YATIRIMLAR A.Ş. -
TEKFEN HOLDİNG A.Ş. -
TEKNOSA İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. İlgisiz
TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş. Tevfik Gemici %28,02, İbrahim Ahmet Samancı % 25,53
TETAMAT GIDA YATIRIMLARI A.Ş. A Grubu paylarda imtiyaz bulunmaktadır. Genel kurulda yönetim kurulu üye seçiminde her bir A grubu payın 15 adet oyu vardır.
TGS DIŞ TİCARET A.Ş. A grubu paylar 15 oy hakkına, B grubu paylar 1 oy hakkına sahiptir.
TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FABRİKASI A.Ş. There are no shares with voting privileges
TORUNLAR GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. A ve B grubu payların, yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı vardır.
TRABZON LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. A grubu 1 paya 15 oy hakkı , B grubunda 1 paya 1 oy hakkı şeklindedir.
TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. -
TREND GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
TSKB GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. There is no shares that carry privileged voting rights.
TUĞÇELİK ALÜMİNYUM VE METAL MAMÜLLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A grubu paylar imtiyazlı paylar olup Genel kurulda bir paya 15 adet oy hakkı bulunmaktadır. Oy oranları
TUKAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
TURCAS PETROL A.Ş. There is no privilege in voting rights. However, there are privileges stated in Article 15 of the Company's articles of association and in the Board of Directors activity report.
TUREKS TURİZM TAŞIMACILIK A.Ş. A, B ve C Grubu payların yönetim kuruluna aday gösterme ve genel kurulda oy imtiyazı bulunmaktadır. D Grubu payların hiçbir imtiyazı yoktur. Oy Hakkı: Her bir A, B ve C Grubu pay sahibine 5 (beş) oy hakkı verir. Her bir D Grubu pay, sahibine 1 (bir) oy hakkı verir.
TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. 42.210.000 adet imtiyazlı payın 1'e 15 oy hakkı vardır. %51,22
TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. Please see AoA: Article 7.2 and 7.3) https://s.turkcell.com.tr/SiteAssets/Hakkimizda/yatirimci-iliskileri/documents/pdf/Anasozlesme21102020_ENG.pdf
TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR SANAYİ A.Ş. A grubu 1 paya 15 oy hakkı, B grubunda 1 paya 1 oy hakkı şeklindedir.
TÜPRAŞ-TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş. The issued capital is divided in to two groups as (A) and (C) and all of the shares are registered shares. The shareholders attending the ordinary and extraordinary General Assembly meetings use their votes pro rata with the nominal value of their shares. While electing the Board of Directors, 1 of the members has to be elected out of the nominees nominated by the Group C share. The issues specified in Article 10 of Company's Articles of Association depends on the affirmative vote of the Group C shareholder owned by the Privatization Administration in order to take Board of Directors and General Assembly decisions. Current shareholder structure is available in the annual report.
TÜRK HAVA YOLLARI A.O. The paid-in share capital of the Incorporation consists of 137.999.999.999 Group A shares and 1 Group C share, each with the nominal value of 1 Kurus. Group C share belongs to the The Republic of Turkey Ministry of Treasury and Finance Privatization Administration and privilages granted to Group C share are defined in the Articles of Association of the Incorporation.
TÜRK PRYSMİAN KABLO VE SİSTEMLERİ A.Ş. Not available.
TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. There is no differential voting rights. Group (A), (B) and (C) shareholders are granted the privilege to nominate candidates for the Board of Directors in Article 8 of the company?s Articles of Association.
TÜRK TRAKTÖR VE ZİRAAT MAKİNELERİ A.Ş. -
TÜRK TUBORG BİRA VE MALT SANAYİİ A.Ş. -
TÜRKER PROJE GAYRİMENKUL VE YATIRIM GELİŞTİRME A.Ş. -
TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. There are no voting privileges
TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. None
TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. -
TÜRKİYE KALKINMA VE YATIRIM BANKASI A.Ş. -
TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASI A.Ş. -
TÜRKİYE SİGORTA A.Ş. There are no privileged shares.
TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. -
TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. -
UFUK YATIRIM YÖNETİM VE GAYRİMENKUL A.Ş.
ULAŞLAR TURİZM YATIRIMLARI VE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI TİCARET PAZARLAMA A.Ş. -
ULUSAL FAKTORİNG A.Ş. Yoktur
ULUSOY ELEKTRİK İMALAT TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. EATON INDUSTRIES XX UNLIMITED COMPANY %96,5
ULUSOY UN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. A ve B grubu imtiyazlı paylara sahip ortaklar Fahrettin Ulusoy %31,4 / Nevin Ulusoy %12,51 / Onur Erhan Ulusoy %10,94 / Eren Günhan Ulusoy %34,82'dir. A grubu payların 15, B grubu payların 10 oy hakkı bulunmaktadır.
UMPAŞ HOLDİNG A.Ş.
UŞAK SERAMİK SANAYİ A.Ş. Yoktur.
UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş. A Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 5 oy hakkı vardır. Ayrıca yönetim kurulu üye seçiminde A grubu hisseler şayet yönetim kurulu 5 kişiden oluşur ise 4 üyeyi seçer, yönetim kurulu 7 kişiden oluşur ise 5 üye A Grubu hissedarlarının göstereceği kişiler arasından seçilir. B Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 1 oy hakkı vardır
UZERTAŞ BOYA SANAYİ TİCARET VE YATIRIM A.Ş.
ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. -
ÜNLÜ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. A grubu paylarda oyda imtiyaz bulunmakta olup, her bir A grubu payın beş oy hakkı vardır. A grubu paylar şirket sermayesinin %31,48'ini temsil etmekte olup, bu payların tamamı Mahmut Levent Ünlü'ye aittir.
VAKIF FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. Yoktur
VAKIF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yönetim Kurulu üyelerinin seçiminde A Grubu payların her biri 15 (Onbeş) oy hakkına; B Grubu payların her biri 1 (Bir) oy hakkına sahiptir.
VAKIF MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. bulunmamaktadır
VAKKO TEKSTİL VE HAZIR GİYİM SANAYİ İŞLETMELERİ A.Ş. 0
VANET GIDA SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş ; 1'e 15 ; % 39,63
VBT YAZILIM A.Ş. A GRUBU PAY SAHİPLERİ 5 OY HAKKINA SAHİPTİR.
VERUSA HOLDİNG A.Ş. INVESTCO HOLDİNG A.Ş. %90,41
VERUSATURK GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Yoktur.
VESTEL BEYAZ EŞYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. None.
VESTEL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. None.
VİKİNG KAĞIT VE SELÜLOZ A.Ş. Yoktur.
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. None
YAPRAK SÜT VE BESİ ÇİFTLİKLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Oyda imtiyaz bulunmamakla birlikte; Ana sözleşmenin 6. maddesine göre 20.000 TL?lik A grubu paylar yönetim kurulunun atanmasında imtiyaza sahiptir. Yönetim kurulu, yönetim kurulu üye sayısının yarısını geçmeyecek şekilde A grubu pay sahiplerinin göstereceği adaylar arasından Genel Kurul tarafından seçilir. İmtiyazlı payların mülkiyeti Erol Göker?dedir.
YATAŞ YATAK VE YORGAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. -
YAYLA AGRO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
YAYLA ENERJİ ÜRETİM TURİZM VE İNŞAAT TİCARET A.Ş. İmtiyazlı Pay Miktarı: 10.000.000,00.-TL İmtiyazlı Payların Oy Haklarına İlişkin Açıklama: A grubu imtiyazlı pay sahiplerine her bir pay 15 oy hakkına sahiptir.
YENİ GİMAT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. -
YEO TEKNOLOJİ ENERJİ VE ENDÜSTRİ A.Ş. Şirket Esas Sözleşmesinin ilgili maddesi uyarınca A Grubu pay senetleri için genel kurulda her bir payın 2 oy hakkı, C Grubu pay senetleri için her bir payın 5 oy hakkı bulunmaktadır.
YEŞİL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. grubu payların yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı vardır. Yönetim kurulu üyelerinin 5 adedi A Grubu pay sahiplerinin gösterdiği adaylar arasından olmak üzere, genel kurul tarafından seçilir
YEŞİL YAPI ENDÜSTRİSİ A.Ş. EVET
YEŞİL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. Yönetim kurulu üyelerinin seçiminde A grubu payların her biri 15 oy hakkına, B grubu payların her biri 1 oy hakkına sahiptir.
YİBİTAŞ YOZGAT İŞÇİ BİRLİĞİ İNŞAAT MALZEMELERİ TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
YONGA MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
YÜKSELEN ÇELİK A.Ş. A grubu pay sahiplerinin her bir pay için 15 oy hakkı imtiyazı bulunmaktadır.
YÜNSA YÜNLÜ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Bulunmamaktadır.
ZİRAAT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. A Grubu payların yönetim kuruluna aday göstermede imtiyaz hakkı bulunmaktadır. İmtiyaz hakkı veren A Grubu pay sahibi T.C.Ziraat Bankası A.Ş., A grubu pay oranı %15,22'dir.
ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. None.
Create Word File Create Excel File Print