TÜPRAŞ-TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş.

Kredi Derecelendirmesi

Gönderim Tarihi:30.12.2021 18:52:16
Bildirim Tipi:ODA
Yıl:
Periyot:

Özet Bilgi

JCR-ER Kredi Derecelendirme Notu

İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
Kredi Derecelendirmesi
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'nin uzun vadeli ulusal notunu "AA (Trk)", kısa vadeli ulusal notunu "A-1+ (Trk)", görünümlerini ise "stabil" olarak belirlemiştir.

JCR Eurasia Rating şirketimizin uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notunu "BB", kısa vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notunu "B" olarak, görünümlerini ise "stabil" olarak belirlemiştir.

Söz konusu kredi derecelendirmesine ilişkin bilgi internet sitesimizde açıklanacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.