IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Gönderim Tarihi:19.06.2019 13:03:59
Bildirim Tipi:ODA
Yıl:
Periyot:

Özet Bilgi

Bağlı Ortaklığımız Işıklar İnşaat ve Turizm A.Ş.nin Bulgaristan Yatırımı Hk.

İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar

Bağlı ortaklığımız Işıklar İnşaat ve Turizm A.Ş.  Sofya'ya 1 saat mesafede 11.000 hektar orman alanında, içinde iki tabi göl, muhtelif dereler ve 36 yatak kapasiteli iki konaklama tesisine sahip Bulgaristan'ın tanınmış avlaklarından Elen Hunting Avlağı'nı aktifinde bulunduran Etropolski Buk Dve EOOD firmasının 1.748.270 Bulgar Leva'lık çıkarılmış hisselerinin tamamı ile motorlu taşıtlar ve canlı av hayvanlarını 1.200.000 Avro peşin ödemek suretiyle satın almıştır.

  

Daha önce Class 1 ve Class 3 offshore sürat tekne yarış organizasyonları ile tanınan Işıklar İnş. ve Turizm A.Ş. ilk yurtdışı yatırımını Av Turizmi konusunda Bulgaristan da yapmıştır.

Saygılarımızla,


Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.