METEMTUR OTELCİLİK VE TURİZM İŞLETMELERİ A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Gönderim Tarihi:21.10.2016 16:37:21
Bildirim Tipi:ODA
Yıl:
Periyot:

Özet Bilgi

Sözleşme gereği devir ve borç ödemesi

İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
22.09.2016
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar

Şirketimizin 22/09/2016 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda da onaylanan;

1)    Şirketimiz ile A.E.B. Turizm arasında, Muğla İli, Bodrum İlçesi, Eskiçeşme Mahallesi, Asarlık Mevkii, 26 Ada, 18 Parselde kayıtlı bulunan gayrimenkul üzerine yapılan villalar ile ilgili olarak Ankara Üçüncü Noterliği 11 Şubat 2014 tarih ve 02217 Yevmiye numarasında kayıtlı bulunan "Düzenleme Şeklinde Arsa Payı Karşılığı İnşaat Hakkı sözleşmesi" uyarınca yüklenici firma olan A.E.B. Turizm'e toplam 8 gayrimenkulden payı olan % 60 lık kısmın tapu devri yapılmıştır. 

2)    Birinci madde de belirtilen sözleşme kapsamında Şirketimiz payına düşen % 40 lık pay ile A.E.B. Turizm ‘e kalan borç ödemesi gerçekleştirilmiştir. Yapılan işlem sonucunda Şirketimizin her hangi bir banka ve/veya kuruma borcu kalmamıştır. 

Kamuoyunun bilgisine sunulur. 

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.