BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Gönderim Tarihi:16.06.2016 18:27:18
Bildirim Tipi:ODA
Yıl:
Periyot:

Özet Bilgi

T.İ.Ş Sözleşmesi Son Durum Bilgilendirme

İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
20.05.2016
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar

 31 Mart 2016 tarihinde sona eren T.İ.S ile ilgili olarak, Şirketimiz ile Öz İplik-İş Sendikası sarasındaki görüşmelere Resmi Arabulucu Av. Münire Mine Güneşol ile devam edilmiş olup, tarafların anlaşma sağlayamaması nedeniyle, resmi arabulucu raporunu İŞKUR aracılığı ile şirketimize göndermiştir. Düzenlenen raporda, yapılacak bilirkişi değerlendirmesinde, ilgili sendikanın imzaladığı diğer sözleşmelerin de göz önüne alınması talebimiz yer almış olup, rapor sonucunda "konunun taraflarca bilirkişiye gitmesi kanaati oluşmuştur " şeklindedir. 

  

Diğer yandan arabulucu tarafından düzenlenen rapor üzerine Öz İplik İş Sendikası bugün tarafımıza grev kararı ile ilgili ihtarname göndermiştir. Yasal süreç devam etmekte olup gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. 

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.