CASA EMTİA PETROL KİMYEVİ VE TÜREVLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Gönderim Tarihi:07.01.2024 20:29:35
Bildirim Tipi:ODA
Yıl:
Periyot:

Özet Bilgi

Şirketin daha önceki yöneticilerine kendi dönemlerine ait bilgi talebi ve ihtarımız.

İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
...
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar
Şirket Yönetim Kurulumuz Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Tic. A.Ş, ile ilgili olarak daha önceki Yönetim Kurulu üyelerine, noter ihtarı çekilmiş olup;

Yönetim Kurulunun Özgün Gıda Asan. Ve Tic. A.Ş ile olan kat karşılığı sözleşme, Endeks Gayri Menkul A.Ş, MMC Gayrimenkul A.Ş, Altındağ Kombinaları A.Ş, menkul kıymet tasarrufları, ve tasarruf işlemleri ile ilgili bilgi talebinde bulunulmuş ve ilgili yöneticilere görev yaptıkları süre içerisinde yaptıkları tasarruflar nedeniyle hiçbir açıklama yapmamaları, mal varlığında eksilme meydana gelmesi  Halka Açık şirketin denetimi ve sürdürülebilirliğinde meydana gelen büyük olumsuz durum neticesinde şirkete olan sorumluluklarını yerine getirmeleri, bilgi vermeleri konusunda şirketimize davet edilmişlerdir. 

Konunun muhatapları olan Masum ÇEVİK, Ramazan DİKMEN, Hasan YALÇIN, İrfan YAZICI ve İsmail BAYSAL'a;
Noter vasıtasıyla noter ihtarlı davette bulunulmuş,  7 gün içerisinde icabet etmeleri ve yönetime bu konularda bilgi vermeleri kendilerine iletilmiş, bu davetten ve bilgi vermekten kaçınmaları durumunda kendileri hakkında hukuki işlem ve sürecin başlatılacağı ayrıca ilgili menkul ve gayrimenkuller ile ilgili iptal ve üçüncü kişilere alacak davası açılacağını ihtar edilmiştir. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.