INVEO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Gönderim Tarihi:06.04.2021 22:48:32
Bildirim Tipi:ODA
Yıl:
Periyot:

Özet Bilgi

Dr. Önder Halisdemir' in göreve başlaması hk.

İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar

Sayın Paydaşlarımız;

Yönetim Kurulu' nun 06.04.2021 tarihinde aldığı karar doğrultusunda, Finansal Hizmetler Grubu Başkanı ve Danışma Kurulu Üyesi olarak Sayın Dr. Önder Halisdemir 07.04.2021 tarihi itibariyle göreve başlayacaktır. 

Dr. Önder Halisdemir, tekrar yönetici olarak Inveo Yatırım Holding çatısı altında sektöre dönmesi grubumuz, ülkemizin finans ve sermaye piyasaları açısından önemli bir kazanımdır. Kendisi tam yetkili olarak yatırım bankası kurma çalışmalarını yönetecek ve gerekli BDDK izinlerinin alınması sonrasında, bankanın yönetiminde görev alacaktır.

Dr. Önder Halisdemir hakkında:

1972 yılında doğan Halisdemir, 1995 yılında başladığı finans kariyeri boyunca yöneticilik yaptığı kurumların, ilgili alanlarda lider hale gelmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Gerçekleştirdiği yenilikleri ve kurduğu ekipler ile başta finans olmak üzere, sermaye piyasaları, ulaşım, perakende, spor ve birçok sektörün teknoloji ve iş süreçlerinin dönüşümünü sağlamış, gerçekleştirdiği yenilikler ile uluslararası yarışmalarda ödüller kazanmıştır.

2016 yılında evlenen Halisdemir profesyonel kariyerine ara vererek hayatı deneyimlemeye zaman ayırmıştır. 2017 yılında finans kurum ve yöneticilerinin üyesi olduğu köklü sivil toplum kuruluşu Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı yönetim kurulu başkanlığına seçilmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir. Kurduğu aile yatırım ofisinde yenilenebilir enerji, teknoloji ve gayrimenkul alanlarında çeşitli yatırımlar yapmıştır.

Sermaye piyasaları alanında yüksek lisans, bankacılık ana bilim dalında doktora derecesine sahiptir. Marmara Üniversitesi, NYU Wharton School gibi kurumlarda eğitim gören Halisdemir, Ostim Teknik Üniversitesi, Yönetim ve Bilişim Sistemleri bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.